» » » Формування логіко-математичної компетентності дошкільників

Формування логіко-математичної компетентності дошкільників

Автор: admin 3-12-2013, 17:31

Формування логіко-математичної компетентності дошкільниківФормування логіко-математичної компетентності дошкільників 29 листопада 2013 року на базі Володарського ДНЗ комбінованого типу «Пізнайко» відбувся семінар для вихователів дошкільних навчальних закладів на тему: «Формування логіко-математичної компетентності дошкільників».
Мета семінару: підвищити рівень поінформованості учасників семінару щодо формування логіко-математичної компетентності дошкільників відповідно до Базового компонента дошкільної освіти, програм «Дитина» та «Впевнений старт». 
Формувати у вихователів творчий підхід до вибору методів та прийомів для реалізації поступового переходу від сприймання дітьми математичного змісту в грі, побуті, спостереженнях та інших видах діяльності до цілеспрямованого його осмислення й засвоєння на заняттях, у спільній з ровесниками діяльності.
Когут Л.А., методист Володарського ДНЗ комбінованого типу «Пізнайко» ознайомила учасників семінару з концептуальними позиціями Базового компонента дошкільної освіти в Україні, програм «Дитина» і «Впевнений старт» щодо компетентності дошкільника у логіко-математичній діяльності та умовами розвитку інтелектуальних здібностей у дітей дошкільного віку в процесі розвивальних ігор.
Учасники семінару переглянули міні-заняття «Математичний віночок» (старша група, вихователь Суржок Т.М.), гру « Брейн-ринг» (старша група, вихователь Оніщенко О.В.), заняття-гру «Космічна мандрівка» (старша група, вихователь Костюк О.І.), міні-заняття «Подорож в країну казок» (середня група вихователь Сікан Л.Л.), міні-заняття «Подорож Капітошки» (середня група вихователь Ятківська В.М), взяли участь у тренінгових вправах, які провела Бабенко О.В., психолог Володарського ДНЗ комбінованого типу «Пізнайко». Олена Віталіївна ознайомила присутніх із віковими параметрами логіко-математичного розвитку, формами роботи, спрямованими на формування розумових операцій, способами та етапами розвитку логічного мислення. За орієнтовними критеріями вихователі відстежували рівень логіко-математичного розвитку у дітей середньої та старшої групи.
Ганжалава Л.Є., методист районного методичного кабінету відділу освіти, ознайомила присутніх із комплектом розвиваючих презентацій «Вундеркінд з пелюшок» Гелена Домана
видатного американського лікаря, засновника філадельфійського «Інституту прискорення розвитку дитини », який включає понад 5000 слайдів для дітей віком від 3 місяців до 6 років і ненав’язливо вчить малюків простій математиці та читанню, вмінню розрізняти форму та колір, птахів і риб,тварин і рослин, розумітися на літаках і машинах, інструментах і техніці, знайомлять із шедеврами відомих художників і скульпторів, дивами природи, демонструють визначні пам’ятки світу та України, музичні інструменти,види спорту, явища природи та інше. Таке випереджальне навчання стимулює розвиток різних відділів головного мозку, завдяки чому в дитини формується фотографічна пам’ять, вона розвивається набагато швидше ніж ровесники і з народження відкриває для себе світ енциклопедичних знань.
За результатами семінару прийнято методичні рекомендації.
По закінченню семінару з вихователями дошкільних навчальних закладів проведена інструктивно-методична нарада, на якій були розглянуті такі питання:
1. Про проведення Всеукраїнського фестивалю дитячого театрального мистецтва за участю вихованців дошкільних навчальних закладів різних типів і форм власності (лист МОН від 21.10.2013 №1/9-735).
2. «Про організацію додаткових освітніх послуг у дошкільних навчальних закладах» (лист МОН № 1/9-813 від 15.11.2013).
3. Новинки програмно-методичного забезпечення освітньо-виховного процесу у дошкільних навчальних закладах.
4. Про передплату періодичних видань на 2014 рік.

шаблоны для dleскачать фильмы

Коментарі до статті:

Шановний відвідувач, Ви зашли на сайт як незареєстрований користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм логіном
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.

Зареєструватись

Новини osvita.ua

У Мінюсті заявили про кризу юридичної освіти

Майже 80% роботодавців змушені додатково навчати випускників юридичних вишів
15 жовтня 2018 13:31

Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті
12 жовтня 2018 20:14

Вступ 2019. МОН затвердило умови прийому абітурієн ...

Міністерством освіти затверджені Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2019 році
12 жовтня 2018 19:50

Л. Гриневич: спогади про візит до звичайної школи ...

Згідно з міжнародним дослідженням PISA, Японія має одну з кращих систем середньої освіти в світі
12 жовтня 2018 12:04

В. Бєлий: компроміси і сутички, або імплементація ...

«Посадовець та вчитель не мають бути компромісними, але мають одночасно не бути конфліктними»
12 жовтня 2018 11:34

Затверджені умови прийому молодших спеціалістів - ...

Документ визначає особливості прийому до закладів освіти, включаючи заклади професійної освіти
11 жовтня 2018 19:55

Хто на сайті

Всього на сайті: 2
Гостей: 1
Користувачів: - отсутствуют
Роботи: crawl Bot

20-ка відвідувачів: admin, Alla

Опитування

Оцініть наш сайт

Добре
Задовільно
Жахливо